Zajęcia otwarte

Pod koniec maja mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach otwartych naszych rodziców. W związku z obchodzonym kilka dni wcześniej ich świętem wyrecytowaliśmy i wyśpiewaliśmy dla nich życzenia płynące prosto z naszych dziecięcych serduszek! Następnie Mamusie i Tatusiowie mogli zobaczyć jak zazwyczaj pracujemy na zajęciach. Na koniec "pobawiliśmy się" z muzyką klasyczną, wykorzystując elementy metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.

Wyjazd do Wioski Indiańskiej

Wycieczkę do Wioski Indiańskiej na pewno można zaliczyć do jednego z najciekawszych wyjazdów w tym roku!

Atrakcji nie brakowało... Mieliśmy okazję poznać prawdziwego Wodza Indiańskiego, zostały nam nadane indiańskie imiona, pracowaliśmy w ogrodzie, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy na instrumentach. Uczestniczyliśmy w rytuale wywoływania deszczu i pokonaliśmy tor przeszkód. Po wyczerpującej zabawie posililiśmy się kiełbaską z ogniska i innymi przekąskami.

Było świetnie!!!

Wyjazd do Teatru

W Strzelińskim Centrum Kultury nie tylko obejrzeliśmy spektakl, ale także najodważniejsi z nas mogli spróbować swoich możliwości na prawdziwej scenie. Niedługo ukaże się filmik z tego wydarzenia. Pochwalimy się rodzicom!

Skrzaty w codziennych działaniach :)

A oto my, wesołe Skrzaty, w trakcie codziennych zajęć i zabaw!

Uśmiech

Zajęcia o tematyce wielkanocnej - Jajko

Wiosenny ogródek

Zabawa ruchowa "Układ Słoneczny"

Zimowe harce

W kwietniu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi.

Z tej okazji nasza grupa przygotowała proekologiczne przedstawienie pt. "Jak ekoludki ratowały Ziemię". Wszyscy pięknie odegrali swoje role, przybliżając wszystkim dzieciom z przedszkola tematy związane
z  ekologią, recyklingiem i segregacją śmieci.

W tym dniu na naszym podwórku mogliśmy też z bliska zobaczyć maszyny i sprzęty budowlany, który ułatwia codzienne prace porządkowe w naszym mieście i na terenie całej gminy.

Od dziś już każdy przedszkolak wie, jak należy dbać o Ziemię!!!

Czytaj więcej: Dzień Ziemi