Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015

Zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015r zakończyliśmy rok przedszkolny 2014/2015. W związku z tym wydarzeniem uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Wiązowie, którą sprawował Ks. Przemysław Pastucha. Następnie wróciliśmy do przedszkola, gdzie pożegnaliśmy się z naszymi wychowawcami życząc sobie nawzajem spokojnego wypoczynku i udanych wakacji.

Czytaj więcej: Zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015

Zwiedzamy szkołę

 Z wizytą w szkole

Dnia 25 czerwca dzieci z grupy Motylki, Kubusie i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Wiązowie. Większość z nas już po wakacjach będzie uczęszczać tu na zajęcia lekcyjne. W czasie naszej wizyty mogliśmy zwiedzić budynek i znajdujące się w nim pomieszczenia m. in. odwiedziliśmy bibliotekę, gabinet logopedy, pokój nauczycielski, klasy, salę gimnastyczną i co najważniejsze plac zabaw, na którym wyśmienicie się bawiliśmy. Cieszymy się, że jużpo wakacjach będziemy mogli zasiąść w szkolnych ławkach i pilnie się uczyć.

Czytaj więcej: Zwiedzamy szkołę

Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem

19 czerwca 2015r odbyło się spotkanie z pszczelarzem, a wszystko to w ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 im. Bolka I Świdnickiego  w Strzelinie w akcji  ŁĄCZYMY SIĘ , ŻEBY POMÓC – INTEGRACJA NA RZECZ PSZCZÓŁ w ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” którego celem nadrzędnym jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, a w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe. W Przedszkolu Miejskim ,,Bajkowy Ogród” w Wiązowie w miniony piątek 19.06.2015r gościliśmy w naszym przedszkolu pszczelarza- pana Mariusza - którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił podzielić się z nami  swoją pasją.  W dniu poprzedzającym  wizytę pana pszczelarza dzieci z grupy „Pszczółki” podczas zajęć dydaktycznych  dowiadywały się ciekawostek dotyczących  życia pszczół. Samodzielnie wykonywały papierowe pszczółki i kolorowały otrzymany domek dla pszczół oraz ilustracje związane z tematyką pszczelarską, które można obejrzeć w holu przedszkola. W piątek podczas spotkania z pszczelarzem mogły podsumować zdobytą wiedzę. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie oraz bezpieczeństwie w kontakcie z tymi owadami. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym szklanym ulu. Dzieci dowiedziały się czym żywią się te owady,  jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska pszczoły i odszukiwały królową.  Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa, dzieci mogły przymierzyć kapelusz pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się prezentacją różnych gatunków miodu oraz słodką jego degustacją.

Czytaj więcej: Spotkanie z pszczelarzem

Zakończenie roku przedszkolnego

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Pragniemy poinformować, iż dnia 26 czerwca 2015r odbędzie się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Program:

Godzina 10:00 - Msza Św. z udziałem przedszkolaków w kościele parafialnym w Wiązowie (dzieci do kościoła idą z wychowawcami).

Godzina 12:00 - uroczyste zakończenie roku w ogrodzie przedszkolnym (pożegnanie starszaków, wręczenie dyplomów)

 

Zakończenie roku przedszkolnego w oddziale Witowice o godzinie 11:00.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

Piknik Rodzinny

PIKNIK RODZINNY

Dnia 3 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Już po raz kolejny animatorami zabaw byli przedstawiciele Teatru Humoru "Igraszka" z Wałbrzycha. Tańcowaliśmy i rywalizowaliśmy w różnych konkurencjach wspólnie z naszymi Kochanymi Rodzicami. W przerwach zajadaliśmy frytki, kiełbaski z grilla oraz pyszne ciasta. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz książek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd