Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Motylki

GRUPA "MOTYLKI"

 

To my grupa "Motylki". Jesteśmy najstarsi - mamy 6 lat i niektórzy z nas chodzą do przedszkola już 4 lata.

Jak wszystkie dzieci na świecie najbardziej lubimy zabawę, ale zaczynamy interesować się też nauką. Wielu naszych rówieśników uczy się już w szkole, my mieliśmy więcej szczęścia, gdyż urodziliśmy się w drugiej połowie 2008r. i mogliśmy jeszcze przez rok pozostać w "Bajkowym Ogrodzie". Wiemy, że czeka nas tu wiele przygód, atrakcyjnych zajęć, ciekawych wycieczek i dużo śmiechu, radości, zabawy. Musimy znaleźć też czas na naukę aby dobrze przygotować się do podjęcia obowiązku szkolnego.

Na pewno sobie poradzimy. Teraz uczymy się dyscypliny - to ponoć bardzo ważna rzecz. Tak mówi nasza wychowawczyni Pani Jolanta Pater - Kotyla.

Wszyscy uważnie uczestniczymy w zajęciach

 

Żegnaj Przedzkole

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE

 

Dyrktor oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego "Bajkowy Ogród" w Wiązowie serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom za ofiarowaną nam pomoc i życzliwość, życząc jednocześnie udanego wakacyjnego wypoczynku oraz powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć.

Skansen Wsi Opolskiew w Bierkowicach

Skansen Wsi Opolskiej w Bierkowicach

To już ostatnia nasza wycieczka w przedszkolu. Tym razem przenieśliśmy się w czasie do epoki bardzo starych zabudowań wiejskich. Strzecha, gont, klepisko,cep - z takimi określeniami musieliśmy się zmierzyć.

Jednak największe wrażenie zrobiły na nas warsztaty w szkole z przed 100 lat. Pisaliśmy piórem ze stalówką namaczanym w kałamarzu, rysowaliśmy rysikiem na tabliczkach łupkowych. I oczywiście były teżkary! Klęczenie na grochu z rękami w górze, ośle uszy, czy jęzor skarżypyty, a także bicie rózgą po rękach. Nagrody w ogóle nie istniały. Całe szczęście, że urodziliśmy się w czasach, w których karą jest tylko 5 minutowe siedzenie przy stoliku, a nagród jest bez liku.

Czytaj więcej: Skansen Wsi Opolskiew w Bierkowicach

Wrocławskie Lotnisko - Motylki

"WROCŁAWSKIE LOTNISKO"

Na kolejnej naszej wycieczce zwiedziliśmy wrocławskie lotnisko. Poznaliśmy obiekt, pracę obsługi oraz procedury obowiązujące pasażerów podczas odpraw. Największe nasze zainteresowanie wzbudziły oczywiście lądujące i startujące samoloty. Mieliśmy okazję przejechać się autobusem wożącym pasażerów po lotnisku, a także poznać niezwykły wóz strażacki - ogromny i szybki jak torpeda.

Dwu godzinny pobyt na lotnisku wiele nas nauczył. Możemy teraz śmiało ruszać w świat dlaeki za góry i za rzeki.

Czytaj więcej: Wrocławskie Lotnisko - Motylki

Dzień Mamy i Taty Motylki

DZIEŃ MAMY I TATY

Kochani Rodzice!

W dniu Waszego święta

składamy życzenia - 

dużo zdrowia, szczęścia

i wszelkiego powodzenia!

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty Motylki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd