Pierwszy dzień wiosny

21 marca - Pierwszy dzień wiosny

Tego dnia wszystkie przedszkolaki z oddziału w Witowicach witały wiosnę. Wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na plac obok boiska, na czele grupy szła Pani Sylwia trzymając w rękach Marzannę - symbol zimy. Wszyscy hałasowaliśmy przy pomocy różnych instrumentów, ponieważ w ten sposób chcieliśmy wygonić "zimę", a przywitać wiosnę, na którą tak bardzo czekaliśmy. Gdy dotarliśmy na miejsce pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę, a na koniec zjedliśmy smaczne kiełbaski upieczone wcześniej na ognisku.

Czytaj więcej: Pierwszy dzień wiosny

Nasza grupa

Grupa Tygryski  uczęszcza do oddziału pozamiejskiego w Witowicach i liczy 23 dzieci. Siedemnaścioro dzieci to 3- latki, natomiast 4-latków jest sześcioro. Większość przyszła do przedszkola po raz pierwszy. Maluchy uczą się podstawowych działań samoobsługowych, jak też współdziałania w grupie. Dużo czasu spędzają na wspólnej zabawie,  śpiewie i tańcach. Bardzo  lubią zabawy muzyczno-ruchowe, chętnie malują farbami, kolorują, układają budowle z klocków i puzzle. Potrzebują bardzo dużo ruchu dlatego też cieszą się z pobytu na świeżym powietrzu.

Our website is protected by DMC Firewall!