Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Zimne lody dla ochłody - Pszczółki

Zimne lody dla ochłody z Thermomixem

Dnia 12 czerwca 2014r na zajęciach w przedszkolu wspólnie z wychowawcami i opiekunami przygotowywaliśmy pyszne, truskawkowe, zimne lody. Taki pyszny deser smakuje chyba każdemu dziecku, a zwłaszcza w takie upalne dni.

Przygotowanie takich pyszności nie byłoby możliwe gdyby nie specjalne urządzenie, a mianowicie Thermomix firmy Vorwerk, który został przekazany naszej placówce przez Pana Jerzego Podjarkowskiego i Pana Wojciecha Ćmikiewicza członków zarządu Spółki Vorwerk Polska Sp. z o.o.

Podczas naszych zajęć korzystaliśmy z dwóch urządzeń jeden specjalnie przygotowany dla dzieci i drugi - większy - do przygotowywania różnorodnych dań.

Pani Mariola i Pani Halinka przygotowują urządzenia i produkty


 

Czytaj więcej: Zimne lody dla ochłody - Pszczółki

Dzień Mamy i Taty Pszczółki

Dzień Mamy i Taty

Dnia 30 maja w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasi kochani rodzice mogli obejrzeć przygotowane przez nas na tą okazję przedstawienie pt. "Kolorowe kredki" oraz wysłuchać piosenek i wierszy o Mamie i Tacie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przybyłych gości. Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.


 

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty Pszczółki

Wyjazd do Teatru lalek we Wrocławiu - Pszczółki

Wyjazd do Teatru lalek we Wrocławiu

Dnia 9 maja wspólnie z grupą Kubusiów wyjechaliśmy na wycieczkę do Teatru lalek we Wrocławiu na spektakl "Calineczka". Większość z nas po raz pierwszy w życiu było w takim miejscu. Podziwialiśmy grę aktora, piękne dekoracje, kolorowe światła i wiele innych nowych dla nas rzeczy. Oczywiście jak na prawdziwych przedszkolaków przystało byliśmy bardzo grzeczni.


 

Czytaj więcej: Wyjazd do Teatru lalek we Wrocławiu - Pszczółki

WYDARZENIA WIOSENNO-LETNIE

Z kalendarium przedszkolaka

WYDARZENIA WIOSENNO - LETNIE

 

Marzec

Przyszła wiosna, a wraz z nią śpiew ptaków, słońce, zapach kwiatów - jednym słowem cała przyroda budzi się do życia. Nasza grupa również się "ożywiła" i najchętniej spędzalibyśmy czas na placu zabaw, ale w sali również robimy wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy. I właśnie w ramach projektu: "Kubusiowi Przyjaciele Natury" stworzyliśmy w naszej sali prawdziwy, wiosenny kącik przyrody. Można w nim znaleźć kwiaty, rzeżuchę, fasolę, szczypiorek. Jesteśmy dumni z naszego dzieł.

 

WYDARZENIA JESIENNO - ZIMOWE

Z kalendarium przedszkolaka

JESIEŃ - ZIMA

WRZESIEŃ

Miesiąc wrzesień to czas kiedy wracamy do przedszkola, niektórzy z nas po raz pierwszy przekroczyli progi „Bajkowego Ogrodu”. Było bardzo miło i wesoło spotkać się ponownie
w gronie „Pszczółek”. Wszyscy razem z pomocą nauczycieli i opiekunów przedstawialiśmy się nowym kolegom i koleżankom oraz pomagaliśmy im we wszystkich trudnościach. Bywa tak, że początki są trudne ale wszystko wymaga czasu. 

            Nasze zajęcia prowadzone przez nauczycieli dotyczyły głównie poznania przedszkola
i kolegów. Staraliśmy się nauczyć i zapamiętać podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomnieliśmy sobie jak należy prawidłowo dbać o higienę. Jednak najważniejszą rzeczą było wspólne stworzenie KODEKSU PRZEDSZKOLAKA(zasad obowiązujących w naszej grupie), na którym każdy z nas odcisnął swoją pieczęć na znak, iż zobowiązujemy się przestrzegać zasad w nim zamieszczonych.

Czytaj więcej: WYDARZENIA JESIENNO - ZIMOWE

Więcej artykułów…

  1. Nasza grupa
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd