Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

5 czerwca  w naszej grupie odbyła się ważna uroczystość. Rodzice mieli swoje święto.

W sposób szczególny przeżywały ją zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych występach artystycznych. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wyrażając w ten sposób swoje uczucia do Mamy i Taty. W podziękowaniu dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Serdeczne podziękowania dla Mam za upieczone ciasta.

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty

ZOO

Wycieczka do ZOO

 

22 maja  dzieci wybrały się na wycieczkę do opolskiego zoo.

 

Zwiedzając piękny ogród zoologiczny dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt, które znały ze zdjęć i ilustracji. Dzięki spotkaniu z bliska z różnymi zwierzętami przedszkolaki poznały ich wygląd oraz tryb życia. Największą atrakcją była obserwacja karmienia uchatek kalifornijskich. Był także czas na krótki odpoczynek i jedzenie lodów. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, wróciły do przedszkola zadowolone i podekscytowane.

Czytaj więcej: ZOO

Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

       Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w październiku dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu w Janikowie. Były ciekawe, czy zawitała tam już Pani Jesień. Spacer po lesie dostarczył im wielu wrażeń. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę:  przyglądały się jesiennym barwom liści, słuchały odgłosów przyrody- szumu drzew, śpiewu ptaków oraz gromadziły dary lasu, które po powrocie do Przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody.  Podstawowym celem wycieczki było oczywiście uświadomienie dzieciom potrzeby ochrony przyrody oraz dbanie o  czystość i ciszę w lesie gdyż  jest on domem wielu zwierząt i miejscem, w którym możemy spotkać przeróżne rośliny. Dodatkową atrakcją dla dzieci były pieczone kiełbaski  i gorąca herbatka.


Czytaj więcej: Wycieczka do lasu

Pasowanie

Pasowanie na przedszkolaka

    29 października w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Na uroczystość przybyli rodzice oraz inne osoby bliskie dzieciom. Wszyscy mogli podziwiać występy przedszkolaków, które śpiewały piosenki. Następnie Pani Dyrektor – Bożena Świerzko, za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało rożek obfitości.  Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mikołajki

Mikołajki

     6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św.Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków, które wspólnie przywitały go piosenką przygotowaną specjalnie na to spotkanie. Św.Mikołaj
 w towarzystwie Śnieżynek odwiedził sale wszystkich grup i obdarował dzieci słodyczami oraz prezentami. Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły Św. Mikołaja za rok i obiecały, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!


Czytaj więcej: Mikołajki

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd