Co kupić na dzień mamy

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent na dzień mamy będzie trafiony, dobrym wyborem będzie postawienie na książki. Inne upominki, takie jak ciuchy, przedmioty domowe czy kuchenne nie zawsze mogą okazać się sprawdzone, a poza tym – cieszą dużo krócej niż dobra lektura. Jednak jaką książkę na prezent wybrać? 

Warto rozważyć przede wszystkim następujące gatunki:

– książki kryminalne

– książki o gotowaniu

– romanse

Polecaną obecnie pozycją z listy bestsellerów jest książka Julii Łapińskiej pt. “Czerwone jezioro”, która opowiada historię fotoreportera próbującego rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa na wesele dawnego przyjaciela. Lektura jest niesamowicie wciągająca i nawiązuje do tematyki rosyjskiej oligarchii. 

Książki kulinarne jako prezent na miarę naszych czasów 

Książki kulinarne są równie często wybierane na prezent, jednak ze względu na to, że pozycji na rynku jest za dużo, czasem ciężko wybrać najlepszy tytuł dopasowany do potrzeb obdarowywanej osoby. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę postęp kulinarny oraz rodzaj diety. Obecnie możemy kupić wiele książek z dietami dedykowanymi dla konkretnych potrzeb i schorzeń, takich jak chudnięcie, cukrzyca, nowotwory, weganizm czy przybieranie na masie. Książki zawierające przepisy nawiązujące do tradycyjnej polskiej kuchni są bardzo pokaźne, jednak nierzadko zawierają przepisy nie zdrowe – z wykorzystaniem białej mąki i cukru. Idąc z duchem czasu warto stawiać na bardziej nowoczesne rozwiązania, które lepiej dostosowują przepisy do obecnych potrzeb człowieka i oferują dania wykorzystujące zdrowe zboża, oleje, warzywa czy inne dodatki. Równie ciekawym rozwiązaniem na prezent jest wybór książki kulinarnej z bardziej egzotycznym menu – obecnie możemy bez trudu przebierać w rozmaitych kuchniach z całego świata, jednak najbezpieczniejszym wyborem będą: kuchnia włoska, hiszpańska, chińska oraz francuska. Tego typu książki są świetnym prezentem ze względu na to, że umożliwiają gotowanie niecodziennych potraw, rzadko widocznych w naszym kraju. 

maj 2022
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
maj 2022
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Ostatnie wpisy