Ciekawe książki na prezent na dzień mamy – po co warto sięgnąć

26 maja to dzień, który warto w pełni poświęcić swojej mamie. Wspólny wypad na zakupy czy do kina, dobre jedzenie i drobny upominek to idealny sposób na miłe spędzenie czasu. Prezent powinien być równie wyjątkowy co sama mama, dlatego w tym wypadku warto sięgnąć po książki. Dobra lektura może być świetną rozrywką, pokazywać inne światy czy nawet nowe perspektywy. To prezent, który będzie nie tylko ciekawy, ale i rozwijający. Jaka powieść sprawdzi się dla każdej mamy? 

Jakie książki będą udanym upominkiem dla mamy? 

Książki to zawsze udany i interesujący prezent na dzień mamy. Lektury można wybierać wśród różnorodnych kategorii. Sprawdzi się tu zarówno literatura obyczajowa, jak i romanse, reportaże, kryminały czy nawet fantastyka. Każdą książkę warto dobierać do zainteresować samej mamy, aby faktycznie czytanie sprawiło jej dużo przyjemności. Jako upominek idealnie sprawdzą się takie pozycje jak: 

– “Lot nad kukułczym gniazdem” Ken Kesey
– “Nigdziebądź” Neil Gaiman
– “Głód” Roxane Gay
– “Motylek” Katarzyna Puzyńska
– “Po prostu bądź” Magdalena Witkiewicz 
– “Niespokojni ludzie” Fredrik Backman
– “Dzienniki gwiazdowe” Stanisław Lem
– “Lisia dolina” Charlotte Link
– “Życie Violette” Valerie Perrin

Książka – idealny prezent dla każdej mamy

Książki oprócz tego, że mogą być ciekawą i wartościową rozrywką, są także świetnym nośnikiem wielu informacji. Dzięki reportażom mama może poznać odległe zakamarki świata, spotkać się z nową kulturą i zrozumieć wiele sytuacji, które miały lub wciąż mają miejsce w innych krajach. Reportaże to także jeden z najbardziej przystępnych sposobów na zapoznanie się z tymi fragmentami Ziemii, które niekoniecznie są przystępne dla każdego człowieka. W ramach prezentu można podarować mamie: 

– “Mój sąsiad islamista. Kalifat u drzwi Europy” Marek Orzechowski
– “Tragedia na przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen
– “Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Reportaże z Rosji” Barbara Włodarczyk 
– “Historia przemocy” Louis Edouard
– “Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej” Rachel Louise Snyder

maj 2022
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
maj 2022
P W Ś C P S N
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Ostatnie wpisy